size güzel bir kaç dakika.. tadını çıkarın.

.Vücudumun ısındığını ve dilimin yumuşadığını hissediyordum. Hava hafif soğuk olmasına rağmen, artık hissetmiyordum. Üzerimdeki giysiler hafifleşmişti, sanki ipek gibilerdi sadece vücuduma tenime dokunuyordu. Kendimi inanılmaz hafif hissetmeye başlamıştım. Aynı zamanda gözlerim kapalıydı fakat, göz bebeklerimin büyüdüğünü hissediyordum. Karanlık renklenmeye başlamıştı, monk’un fısıldayan sesi çok uzaklardan sanki kulağımın içine dökülüyordu. Sesinin tüm titreşimleri kulağımdan girip göğsüme saplanıyordu. Kendimi dünyanın en hafif varlığı gibi hissediyordum. Tekrardan gözlerimi açtığımızda ne kadar zamanın geçtiğini kestiremiyordum. Sanki algılayamıyordum, sadece monk’un beni büyülediğini hissediyordum. Karşımda gördüklerim ise çok şaşırtıcıydı. İçerideki insanlarla aramda inanılmaz bir bağ oluşmaya başlamıştı, kardeşten öte inanılmaz yoğun bir his duyuyordum bu anı paylaştığım kişilere. Ardından önümüze ocaktan yeni bir kap konulduğunu farkettim. Tahta kaşıklarla birer karşık alıp onu da içtik. Tekrardan gözlerimiz yumduk. Monk artık bildiğim dilden konuşmaya başlamıştı.

“-yüce göklerin, yerlerin ve bütün yıldızların; dünyanın, rüzgarların ve ateşlerin, yağmurların ve nehirlerin, yeşeren tohumun, olgunlaşan meyvenin, süt veren ineğin…neredeyse tüm varlığı konu bahis alarak her yere dokundu….”

“-sahibi olan büyük yaratıcıya şükranlar olsun”

“gözlerim kapalı bir şekilde”

Monk’u dinliyordum, monk’u dinlerken karanlığın içerisinde seyahat ediyordum, evet o karanlıkta tüm çocukluğum, hatırlayamadığım babam, unuttuğum her şey, gözlerimin önündeydi, tepki veremiyordum. Ve elbette ki, annem oradaydı. Onu görmüştüm. Bir şeyler yapmak istiyordum, kalbime şimşek gibi çakan bu aydınlık neyin nesiydi ?

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s