Yazı bittiğinde masal başlayacak, okuduklarınızı idrak edebilmeniz için güzel bir müzik.

 

Korsakov dinlerken derin fakat akut bir duygu durum bozukluğu yaşadım bu akşam. Hislerimi rüzgar gibi savurdu, bu ne muazzam bir serüven. Çağlar arasında dolaştım. Belirsizlik, güzele olan inanç, hareketteki ahenk, şaşkınlık, “ne alaka len”cilik, “nerden çıktı şimdi”cilik, sabır, coşku, sevgi, korku… Belki de kitap okurken müzik dinlediğimdendir bilemiyorum ancak arada okumayı bırakıp elimle masamda piyano çalarak kalbime akın akın gelen mutluluğun damarlarıma dağılışını hissediyordum. alakasız olacak ama kötü ve kaybedilmiş duyguların insanı ne “biçim” beslediğini de hissettiriyor bana.

Bir bardak duruyordu klavye ve monitörün önünde, Türk kahvesinin yanında shot “su” vermek için annemin satın aldığı işlemeli cam bardak. Hemen sol yanımda ise ikinciye döndüğüm bir kitap. Bardağı malesef devi*rdim; kuka tesbihimi almak isterken. Bardak doluydu. telefonum, kulaklığım, saatim, klavyem…hepsi ıslandı. Rulo peçeteden önce elim kitaba gitti ve alıp hemen ıslanan kapağını tişörtüme sildim. Diğerlerini ise sırayla sildim ve kuruttum. Kitapları sevmek bana çok iyi hissettirdi.

Mutlu olmak için mutlu etme gayreti içerisinde olmak değil; mutsuz olmak için bu hayatın çok kısa olduğunu idrak etmek gerekiyor. (Derin bir fikriyat ve neşriyat nihayetinde naçizane basit fikrimdir ve subjektifir yatırım tavsiyesi değildir.)

Yarın Cesur amcamın ilaçlarını vermek için Silifke’ye gidiyorum. Çok üzülüyorum aslında bir gözü yok diğer gözü %5 görüyor…

Hani görmek ister ya gözlerin
Bir saniye için canını verirsin…

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s