Tenkit ve kabul etme.

     Maalesef “Trajedi” ve “Kusursuz Uyum” kümesinde ciddi bir ortak alan var. Bu ortak alan içerisinde geleceğe dair öngörüler, planlar, kötü örnekler; çevreden alınan duyumlar ve genelde en kötü örnekler ve daha birçok şey var. Teklifsizlik ve aynı “Aura”da yaşamanın getirisi olarak birbirinin “Yaşam Üslubu”na dair sadece gündelik bilgilere sahip insanların birbirinin dünyadaki en gizli ve en güçlü düşmanı olabileceğini bilmek gerekiyor. Birbirleriyle sıkı fıkı ilişkiler içerisinde olanların kederleri de stresleri de tüm olumsuzlukları da ortaklık ve simbiyotik yaşam tarzına döner. Zamanla bu ilişki içerisindeki kişi sayısı arttıkça; bireye yüklenen stres ve hayatın anlamsız ve verimsiz tarafına itilme durumu giderek artacaktır. Bu da kötü düşüncelerden sıyrılmayı neredeyse imkansız hale getirir. Bu kötü düşünceleri bir birey bile hissetse artık müşterek alanda herkes kendi payını bundan alacaktır. Küçük şeylerin küçük ruhları esir alması gibi…Küçük şeyler zamanla büyük ruhları da dolaylı yoldan bu trajedinin içerisine çekebilir. Oturup kötü ne olacak diye beklerseniz kötü bir şey mutlaka olur! Beklemek endişenin kardeşidir. Yalnızda beklerken ve başımıza henüz bir şey gelmediği zaman endişe duyarız.  Endişe maalesef umudun ve korkunun akrabasıdır.

    Yaşam kesinlik içermez; zaten yegane albenisi ve keyfi de buradadır. İnsan ilerleyen zamana ve harekete yön verir, her insan olması gerektiği yerdedir ancak çok azı içerisinde bulunduğu ortama/duruma hakimdir. Karakterler tercihlerle belli olur, düşüncelerle değil.

    Çok şey yazasım var ancak…
Hayatları boyunca fark etmeyecekleri ancak bana her zaman acı verecek bir anlaşılmamazlık var. Anlamaktan uzak olmaları. Korkular…Endişeler…Başarısızlıklar…Özürlerle ciddi ruhsal bozukluklarla dolu geçen çok kıymetli zamanlar. Hepsine yazık. Başarıların ardından kaybetme korkusu…Hep negatif zihinsel aktivite. Normal ve monoton giden bir hayatın mutlu/başarılı/iyi olduğunu düşünmek nasıl bir ….. !!??

 

FUCK YOU ALL
Özetim BU

Konfor içinde geçen bir ömürden idealist ne çıkabilir ?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s