baksana talihe

Toplu yaşamın mutlak gerçeği ve mantığıyla başı derde giren herkesin er ya da geç geri tepmeler hissedeceği bir ” kötü talih” vardır. Genelde, bu köklü hataları yapan bireyler deneyimden ders çıkarmaz ama talihsizliklerini hak edilmemiş kişisel bir felaket olarak görürler. Ne büyük şanssızlıklar yaşadıklarını göstermek ve ellerini uzattkları her şey fiyaskoyla sonuçlandığı için hiçbir şey başaramadıklarını kanıtlamak tüm yaşamlarını alır. Bu türden insanlar sanki bunlara doğaüstü bir güç neden olmuş gibi şanssızlıklarıyla övünmeye bile kalkışabilir. bu bakış açısını daha yakından incelediğimizde yine kibrin o çirkin yüzünü gösterdiğini görebiliriz. sanki kötü bir ilah eziyet etmek için onları seçmiş gibi davranırlar. gök gürlediğinde şimşeğin yalnızca kendilerini çarpacağına inanırlar. hırsızların kendi evlerini seçeceğinden korkarlar. bir şanssızlık olacaksa bunun kendilerini bulacağından emindirler.

Yalnızca kendisini dünyanın merkezi sanan bir insan durumu bu kadar abartabilir. sürekli olarak talihsizlikler tarafından kovalanmak bencilliğin tersi olarak görünür ama bu türden bireyler tüm düşman güçlerin kendilerinden öç alma amacı taşıdığına inandıklarında gerçekte inatçı bir kibir iş başındadır. çocukları – sanki tüm bu insanların, katillerin ve hayaletlerin ve vampirlerin avı oldukları inancıyla acılaşmış olan bireyler vardır.

Tutumlarının dış görünüşlerinde ifade bulması doğaldır. Altında ezildikleri ağır yükün iyice anlaşılması için baskı altındaymış gibi öne eğik bir biçimde yürürler. her zaman her şeyi çok ciddiye alabilirler, bazen her şeyi o kadar kötümser değerlendirirler ki işlerin neden onlar için hep ters gittiğini anlamak güç değildir. Yalnızca kendi yaşamlarını değil başkalarınınkini de acılaştırdıkları için kötü talih peşlerini bırakmaz. Özel olarak şanssız olmak kendini önemli hissetmenin yollarından biridir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s